ATOSHNIK

Час змінювати Україну: ГО “Атошник” об’єднує побратимів, готових боротись за свої права

Житомирські атошники закликають своїх бойових побратимів з інших регіонів об’єднатись, аби врешті звільнити Україну від брехливої та нечистої на руку влади. Днями засоби масової інформації отримають відкритий лист бойової громади з чіткими вимогами до діючого Уряду відмінити Постанову Кабміну №413 “Стратегія раціонального управління землями сільськогосподарського призначення державної власності”, а Президента та Прем’єр-міністра звільнити свої крісла.

“Політики реально нічого, крім популістських заяв не роблять, а усі їх обіцянки рівні нулю. Президент та Прем’єр займають свої посади з метою лише власного збагачення, - стверджують атошники. - І проблема не лише в землі, а й в медицині, освіті, з пенсіонерами. Те, що ми зачепились за землю, зовсім не означає, що інші проблеми нас не турбують. І якщо наш конституційний гарант відмовчується і нічого не гарантує, то навіщо він такий потрібен? Безліч звернень до Президента з проханнями та закликами почати виконувати свої обіцянки три роки просто ігноруються. Досить вже з нас брехунів при владі”.

Житомирські атошники мають великий досвід боротьби з провладними чиновниками, який свого часу набули завдяки беззаконним діям місцевого Держгеокадастру. Всього лише рік тому після низки земельних скандалів, чиновники, призначені Києвом розподіляти житомирську землю так, як потрібно столичним корупціонерам, один за одним писали заяви на звільнення після переконливого спілкування з місцевими бійцями. Та все ж компроміс, хоч і хиткий, був досягнутий. Проте вже  місяць Житомирський Держгеокадастр, керуючись закулісним розпорядженням урядових чиновників, взагалі припинив оформлення земельних ділянок.

Стурбований Уряд в пошуках матеріальних ресурсів, які б могли годувати корумповані пельки, нехтуючи Основним Законом України, а саме Конституцією, яка гарантує право кожного громадянина на землю (і не тільки на кладовищі), нехтуючи Земельним Кодексом, забувши усі обіцянки Президента та попереднього Уряду, які гарантували атошникам отримання земельних ділянок,“винайшов” ще одне джерело власного прибутку - а саме землі сільськогосподарського призначення. Згідно нововведення Кабміну, отримати в оренду земельну ділянку тепер можна виключно через аукціон. Таким чином урядовці вже підрахували, що  економічний ефект станом на кінець 2018 року може скласти додатково 1 млрд гривень.

7 червня під час засідання Кабінету Міністрів було ухвалено проект Постанови  “Стратегія раціонального управління землями сільськогосподарського призначення державної власності”. Як повідомляє прес-служба Уряду, “документ був розроблений Мінагрополітики за дорученням прем’єр-міністра Володимира Гройсмана за підсумком зустрічі  голови Уряду із представниками аграрних асоціацій ”,які і так сьогодні обробляють мільйони гектарів незаконно, без будь яких на те прав, не сплачуючи ні копійки державі. А зараз ці великі землевласники взагалі хочуть забрати всю землю в народу України.

Уряд Гройсмана традиційно декларує міфічне покращення життя, про яке пересічні українці навіть не здогадуються. Цього разу нас намагаються переконати, що саме земельні аукціони подолають в Україні корупцію. Принаймні, значну її частину.

 

Відтепер взяти земельну ділянку в оренду можна тільки з аукціону за єдиними стартовими умовами - на термін 7 років при ставці не нижче 8% від нормативно-грошової вартості цієї землі, що відповідає середньому рівню оренди по галузі. Земля, яка може бути передана на місцевому рівні  безоплатно  має становити не більше ніж 25% від площі земель, що були передані в оренду на конкурентних засадах за попередній звітний період.

Саме ці 25% і зводять фактично нанівець можливість отримати земельну ділянку учасникам АТО, згідно передбаченої Законодавством України системи пільг для учасників бойових дій.

“Постанова повністю суперечить Земельному кодексу і Конституції України, - говорить заступник голови ГО “Атошник” Сергій Артьомов. - Виходячи з цих 25% хлопці, які з 2014 року не можуть отримати землю, фактично її вже й не отримають. В минулому році через аукціон в Житомирській області було передано лише 500 га земель. Тобто 25% з цих 500 - це ніщо. І це по області. А про місто я навіть не кажу. Вони не в змозі сім’ ї загиблих забезпечити. Тому ГО “Атошник” теж взяла на себе зобов’язання по відновленню соціальної справедливості. Якихось десять людей хочуть вирішувати за всю Україну. Отримання землі – це конституційне право людини, але президент і прем’єр вирішили, що вони тут королі. Корупція починається від Президента, і в наказовому порядку спускається до дерслужбовців на місцях”.

Днями в Житомирі відбулося засідання чергової сесії обласної ради, на якій депутати підтримали атошників та вирішили звернутись до Кабміну з вимогою скасувати скандальну Постанову. Хоча в той же час сесія погодила виділення та передачу в приватні руки десятки тисяч гектарів державних лісових угідь. Самі ж бійці переконані - час розмов вже минув, і звернення обласної ради - звичайна формальність, яка нічого не змінить.

“Нас багато, нас підтримують побратими з інших областей, які щодня стикаються з тими ж проблемами, що й на Житомирщині. До нас щодня приєднуються ті, хто готовий змінювати владу, змінювати Україну і не бояться відповідальності. Київ - чекай, ми скоро прийдемо!”, - запевняють житомирські атошники.

Лише одна Житомирська область нараховує 47 тисяч учасників бойових дій, про яких влада хоче забути, але ми переконані, що це їй не вдасться.

Владо!!! Час думати не про власні кишені а про Народ України.

 

 

©2015-2018 Громадська організація «Атошник»